Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU PANDEMİ MÜCADELESİNDE YENİ DÖNEMİ AÇIKLADI, “DAHA ÇOK AŞI DAHA ÇOK SIKI DENETİM”

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU PANDEMİ MÜCADELESİNDE YENİ DÖNEMİ AÇIKLADI, “DAHA ÇOK AŞI DAHA ÇOK SIKI DENETİM”

Siirt’e pandemi ile mücadelede yeni bir döneme giriliyor. Vali ve Belediye Başkan vekili Osman Hacıbektaşoğlu bu güne kadar ağırlıklı olarak rehberlik amacıyla gerçekleştirilen denetimlerin  yerine daha sıkı ve kurallara uymayanların cezalandırılacağı bir döneme girildiğini belirtti.

Salğkı Müdürlüğü tarafından il merkezinde oluşturulan aşı noktalarını ziyaret eden ve buradaki çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu, mücadeledeki  yeni dönemi anlattı.

Bu durumdan bir an önce kurtulmamız gerektiğinin altını çizen ve bunu hep birlikte başaracağımızı söyleyen Vali Hacıbektaşoğlu ”Pandemi kurulu toplantısında aldığımız  tedbirleri  edindiğimiz  tecrübelerin ışığında ele aldık. Özellikle hastanedeki hasta yükü oranın hafiflemesi için  gereken  tedbirleri konuştuk.

Yeni dönemde denetimde bütün ekiplerimiz sahada olacaktır. 24 saat sahada olacaklar yani  maske denetimi  yapılacak. İşletmelerde kurallara uyulup uyulmadığı özellikle araçlarda özel araçlarda toplu ulaşım araçlarında mutlaka maske takılması lazım. Bunların denetimi mutlaka yapılacak. Bunun dışında filyasyon çalışmaları çok ayrıntılı bir şekilde gerçekleştirilecek. Aile ekiplerimiz bütün denetim ekiplerimiz filyasyon çalışmalarını çok ayrıntılı bir şekilde yürütecekler. Bir de aşılama için almış olduğumuz bazı kararlar var.Daha önce 10 mobil ekibimiz vardı. Bunlar daha önce belirli saatlerde sabah saatlerinde başlayıp gece 11′ 00 e kadar  münavebeleri bir şekilde çalışıyorlardı. Şimdi bütün ekiplerimiz sabah 8.00 den  gece 12 00’ye kadar aşı çalışmaları devam edecek. Bu kararı aldık yarından itibaren devam ve bu şekilde sürdürülecek.Ayrımı olmadan bütün toplu araçlarda herkes maskesini takacak. Özel araçlarda eğer 2 kişi varsa mutlaka maskeleri takılmış olacak. Yani bunlar çok katı bir şekilde denetlenecek uygulanacak. Biz bugüne kadar bu denetimleri ikaz etmek uyarmak bilgilendirmek motivasyonu diri tutmak için yapıyorduk. Mecbur kalmadıkça ceza yazılmamıştır.Ancak bugün salgının tırmanması ve geldiğimiz  nokta bizi çok daha katı bir şekilde denetimleri yapmaya mecbur ediyor. Bu konuda da bütün vatandaşlarımız bilsin ki ekiplerimiz çok müsamahalı davranmayacak. Maske takmayan, ısrarla takmayan; bu çarşıda olur, toplu ulaşım araçlarında olur işletmelerde olur çay ocaklarında olur nerede olursa olsun maske takma yani kurallara uymayan cezalandırılacak. Düğünler işletmelerde de kurallarına uyulmuyorsa mesafe kurallarına uyulmuyorsa mutlaka yaptırım uygulanacak” Dedi.

İl genelinde evlerinde tedavi gören 5800,  hastanelerde de tedavi gören 160 hasta olduğunu belirten Vali denetimlerde kurallara uymayanlar hakkında mutlaka cezai işlemin yapılacağını tekrarladı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT

Seni Gidi Kopyacı :)))