enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
13,6002
EURO
15,3130
ALTIN
796,65
BIST
1.951,17

VALİ OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU’NUN “10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

VALİ OSMAN HACIBEKTAŞOĞLU’NUN “10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ” KUTLAMA MESAJI

“Aziz milletimizin binlerce yıldır farklılıklarını birer zenginlik olarak görüp kardeşlik duygularıyla bir ve beraber olarak yaşadığı Ülkemiz; tüm insanların dil, din, ırk, cinsiyet ve yaş gibi farklılıklarıyla doğuştan ve eşit bir şekilde sahip oldukları hak ve özgürlükleri teminat altına alan beyannameye ilk imza atan devletlerden biri olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti; zalimin karşısında ve mazlumun yanında  durup,  her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak, sosyal adaleti sağlamak ve toplumsal refah tesis etmek için güçlü bir irade göstermeye devam etmektedir.

‘İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın’ düsturu ile üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme gayreti içerisinde; insan haklarının korunması ve geliştirilmesi konusuna büyük önem vermekteyiz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlarken, temel hak ve özgürlüklerini güven içerisinde kullanmalarına imkân tanıyacak ortamı oluşturmak için yoğun bir çaba gösteriyoruz.

Bu çerçevede devlet ve millet olarak insan hak ve özgürlüklerini benimseyerek sahip olduğumuz farklılıkları sevgi, saygı ve hoşgörü ekseninde birer zenginlik olarak görme ve bu değerleri ülkemizi çok daha güçlü kılacak şekilde geleceğe taşıma azim ve kararlılığındayız.

Bu bakımdan en yüksek evrensel değerlerden olan insan haklarının korunması ve geliştirilmesi konusunda, herkesin ve her kurumun da üzerine düşen görevi layıkıyla yapması gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nün tüm insanlığa, aziz milletimize, barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisi ile bütün vatandaşlarımızın ‘İnsan Hakları Günü’ nü en içten dileklerimle kutluyorum.“

 

Osman HACIBEKTAŞOĞLU

                                                                         Siirt Valisi

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.