Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VGM – Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları ne zaman başlayacak, Vakıflar burs başvuru şartları? 2022-2023 vakıflar bursu ne kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM)

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) bursundan ortaöğrenim ile yükseköğrenim öğrencileri faydalanabiliyor. 2022-2023 Vakıflar burs başvuru tarihleri ve burs miktarı ise öğrenciler tarafından merak edilen konulan arasında. Peki, Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvuruları başladı mı? Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuru şartları nelerdir?

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURSUNDAN KİMLER YARARLANAMAZ?

Vakıflar Genel Müdürlüğü bursundan  Ortaöğretim düzeyinde yaralanan kardeşi olan öğrenciler, Kamu kurumlarında karşılıksız eğitim desteği ve burs alan öğrenciler ile VGM’den muhtaçlık aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan faydalanamazlar.

MEB’e bağlı resmi okullarda anasınıf okuyan öğrencilere ortaöğrenim bursu verilmemektedir. Türk Vatandaşı olmayan öğrencilerde ortaöğrenim bursundan faydalanamaz. Resmi okullarda örgün eğitim görürken burs almak için hak kazanan öğrenciler özel okula veya açık öğretim ortaokuluna açık öğretim lisesi (AOL) ya da mesleki açık öğretim lisesine geçmeleri halinde burs kesilir.

2022-2023 VAKIFLAR BURSU NE KADAR?

2021-2022 eğitim ve öğretim yılından itibaren ortaöğrenim eğitim yardımı miktarı aylık 200 TL, yükseköğrenim burs miktarı ise aylık 650 TL tutarındaydı. Yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim burs miktarı da aylık 650 TL olarak belirlenmişti. 2022 – 2023 Yeni eğitim öğretim yılı için VGM’DEN burs miktarı hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

VAKIFLAR BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2022-2023 Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvuru tarihleri henüz bir açıklama yapılmadı. Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) başvuruları ile birlikte Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurularının da açılacağı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında ortaöğrenim burs başvuruları 15 Ekim 2021 tarihinde; yükseköğrenim burs başvuruları ise 1 Kasım 2021’de başlamıştı.

Seni Gidi Kopyacı :)))