Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

WhatsApp, Kimliği Doğrulanmış Web Sürümünü Kullandığınızdan Emin Olmak için Tarayıcı Uzantısını Tanıtıyor

WhatsApp Cuma günü, kullanıcıların

WhatsApp Cuma günü, kullanıcıların sistemlerinde kullandıkları WhatsApp Web sürümünün kimliğinin doğrulanıp doğrulanmadığını kontrol etmelerini sağlayan Code Verify adlı bir Web tarayıcı uzantısını tanıttı. Meta’ya ait şirket, Web uzantısının kullanıcılara sunulan WhatsApp Web kodunun gerçekliğini otomatik olarak doğruladığını ve mesajlaşma deneyimlerinin güvenli olduğunu ve değiştirilmediğini doğruladığını söyledi. Code Verify uzantısı, bir Web altyapısı ve güvenlik şirketi olan Cloudflare ile ortaklaşa geliştirildi. Diğer şirketlerin, grupların ve bireylerin uygulamaları için aynı deneyimi entegre etmesine izin veren açık kaynaklı bir proje olarak mevcuttur. Açık kaynak kullanımı, zaman içinde uzantıyı iyileştirmek için dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerden katkılar almanıza da yardımcı olacaktır.

Chrome , Firefox ve Edge’de indirilebilen Code Verify uzantısı , mobil veya masaüstü tarayıcınızda WhatsApp Web’i açtığınızda kodun gerçekliğini doğrulamak için tüm web sayfasındaki kaynakları kontrol eder .

“ Cloudflare’e WhatsApp Web’in JavaScript kodu için bir kriptografik karma doğruluk kaynağı verdik. Birisi Code Verify’ı kullandığında, uzantı, WhatsApp Web’de çalışan kodu, WhatsApp tarafından doğrulanan ve Cloudflare’de yayınlanan kodun sürümüyle otomatik olarak karşılaştırır , ” dedi anlık mesajlaşma uygulaması bir blog gönderisinde.

Kod, uzantı tarafından doğrulandıktan sonra, kullanıcılara kullandıkları Web istemcisinin kimliğinin doğrulanıp doğrulanmadığını bildirir.

Kod Doğrulama uzantısı, tarayıcınızda WhatsApp Web’i kullandığınızda otomatik olarak çalışır. WhatsApp Web’inizin kodunun tamamen doğrulandığını yansıtmak için tarayıcınızın araç çubuğuna sabitlendiğinde yeşil bir daire içinde bir onay işareti gösterir.

Uzantının, mesajlaşma uygulamasının Web istemcisinde size sunulan kodu doğrulayamaması durumunda, soruna bağlı olarak üç farklı mesaj alırsınız.

  • Ağ Zaman Aşımı: Ağınız zaman aşımına uğradığı için sayfanız doğrulanamıyorsa, Kod Doğrulama uzantınız soru işaretli turuncu bir daire görüntüler.
  • Olası Risk Tespit Edildi: Uzantılarınızdan biri veya daha fazlası sayfanın doğrulanmasını engelliyorsa, Kod Doğrulama uzantınız soru işaretli turuncu bir daire görüntüler.
  • Doğrulama Hatası: Uzantı, WhatsApp Web’i çalıştırmak için kullandığınız kodun diğer herkesin kullandığı kodla aynı olmadığını algılarsa, Kod Doğrulama simgesi kırmızıya döner ve bir ünlem işareti gösterir.

Yeşil, turuncu veya kırmızı olduğunda araç çubuğunuzdaki Kod Doğrulama uzantısı simgesine tıklayarak doğrulama hakkında daha fazla bilgi görebilirsiniz. Bir sorun varsa , kimlik doğrulama sorununu nasıl çözebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Daha Fazla Bilgi düğmesine basabilirsiniz. Sorunu daha fazla araştırmak veya bir ajans tarafından doğrulanmasını istiyorsanız kaynak kodunu da indirebilirsiniz.

Seni Gidi Kopyacı :)))