ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,9090
EURO
31,2367
ALTIN
1.885,55
BIST
7.978,82

Yazıcı mürekkebinden nasıl tasarruf edilir

Yazıcı mürekkebinden nasıl tasarruf edilir
11 Temmuz 2022 13:17
121
A+
A-

Yazıcı mürekkebinizden daha fazla yararlanmanıza yardımcı olabilecek basit uygulamaların yanı sıra evde yazdırırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç ipucu ve püf noktası var.

Yazdırmadan önce önizleyin

Bir fotoğraf, makale veya belgeyi yazdırmadan önce, yazdırıldığında nasıl görüneceğini görmek için Dosya sekmesinden “Baskı Önizleme”yi seçtiğinizden emin olun. Basmak üzere olduğunuz bir makalede istemediğiniz fotoğraflar olduğunu fark edebilirsiniz. Veya belki de renkliden gri tonlamaya geçme seçeneğini istiyorsunuz. Bu nedenle, yazdırmak üzere olduğunuz şeyi gözden geçirmek için birkaç saniye ayırarak istenmeyen yazdırma işlerinden biraz tasarruf edin.

Marka mürekkebi ile yapıştırın

İsimsiz mürekkepler daha ucuz olsa da, yazıcınızla aynı şirketin markalı mürekkeplerini kullanmaya çalışın; jenerik mürekkeplerden çok daha uzun süre dayanacakları test edilmiştir.

Başka bir deyişle, markalı mürekkepler zamanla size daha az mal olacak.

Ayrıca, ucuz mürekkep kartuşlarının yazıcı kafalarında kuruduğu ve performans sorunlarına neden olabileceği bilinmektedir.

İlgili bir notta, mürekkep doldurma hizmetlerini kullanmak cazip gelebilir, ancak bu uğraşmaya değmeyebilir. Gerçekten ne kadar tasarruf ettiğinizi görmek için matematiği yaptığınızdan emin olun.

Teknolojinin size tasarruf etmesinin 10 yolu: Daha ucuz benzin, daha düşük elektrik faturaları veya ücretsiz eğlence bulun

Bitmemiş mürekkebi kapatın

Bir şeyi yazdırmanız gerekirse ve mağazalar kapalıysa, yedek bir mürekkep kartuşunu el altında bulundurmak iyi bir fikirdir, ancak mürekkebi satıldığı kapalı kapta veya folyo torbada sakladığınızdan emin olun. Erken açarsanız , oksijen zamanla mürekkebi kurutmaya başlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.