enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
16,8853
EURO
17,8334
ALTIN
992,10
BIST
2.554,08

YENİ SİİRT DİYOR Kİ; BU YÖNETİM ANLAYIŞI BAŞARIYI GETİRİR

YENİ SİİRT DİYOR Kİ; BU YÖNETİM ANLAYIŞI BAŞARIYI GETİRİR
04.11.2020
0
A+
A-

Neredeyse üniversitenin kuruluşundan bu yana önce veteriner fakültesi kurucu dekanı ve ardından rektör yardımcısı olarak görev yapan Prof.Dr.Nihat Şındak şimdide rektör olarak hizmet vermeye başladı.

Yani Siirti ve üniversiteyi iyi bilen sorunlara ve nelere ihtiyaç duyulduğuna vakıf bir akademisyen. Doğal olarak Siirt’te onu tanıyor.Şimdiye kadar üçüncü ve ikinci adam olarak hizmet vermişti. Şimdi artık ilk sıradaki yani en üst tepedeki bir isim olarak görev yapıyor.

Prof.Dr.Nihat Şındak hocamız rektörlük görevine başlaması nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi.Bu basın toplantısında sözünü ettiği her bir proje ilimiz için çok önemlidir.Özellikle  küçükbaş hayvan payetleme tesisi yalnız ilimizin ve bölgemizin değil ülkemizin ekonomisine katkı yapacak  devasa  ve örnek bir projedir.Dünyada yalnızca beş tane daha benzeri bulunuyor.Böylesine önemli bir proje. Hayvan Hastanesi gıdaların işlenmesi ve benzeri daha bir çok çalışmaya  ya başlanmış veya planlanmış durumda.

Ama bütün bu çalışmalardan daha önemli  olarak Prof.Dr.Şındakın yönetim anlayışına iki husus var.Bunlardan ilki Prof.Dr,Şındak hocanın hep biz demesi, yaptığı ve yapacağı bütün çalışmalarda ilgili kesimleri de onore etmesi ve motivasyonlarını sağlaması, diğeri de yapacağım değdi her şeyin arkasında durması ve yapılmasını sağlamasıdır.

Bu iki husus yapılacak çalışmalar kadar önemli.Çünkü çok güzel bir düşünceniz olur. Ancak bunu gerçekleştirecek bir ekip bulamazsanız veya o ekibi motive edemezseniz başarıya ulaşmanız mümkün değildir. Başlangıçta  bir yol alsanız da, motivasyonları düşen ekip arkadaşlarınız yüzünden başarıyı zor yakalarsınız.

Bu nedenle Yeni Siirt olarak diyoruz ki, bu yönetim anlayışı başarıyı getirir.Siirt Üniversitesini güzel ve parlak günler bekliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.