Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aralarında Siirt’in 2 İlçesi de Var! Türkiye’nin En Az Gelişmiş İlçeleri Belirlendi!

Siirt’in en az gelişmiş 2 ilçesi…

Siirt'in en az gelişmiş

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye İstatistik Kurumu ile yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’nin en az gelişmiş ilçeleri belirlendi.
Bu çalışmada ilçelerin ulaşım, eğitim, sağlık ve altyapı durumları titizlikle incelendi ve belirli bir puanlama usulüne göre değerlendirildi. Türkiye genelindeki tüm ilçeler bu değerlendirmede yer aldı ve en az gelişmiş 10 ilçe belirlendi. İşte bu ilçeler ve detayları:

Yapılan araştırmada, ilçelerin ulaşım, sağlık, eğitim ve altyapı durumları detaylı bir şekilde değerlendirildi. Araştırma sonuçlarına göre, söz konusu en az gelişmiş ilçelerin tamamının Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu illerine bağlı olduğu görüldü.

Bu araştırmanın amacı, Türkiye genelinde ulaşım, altyapı, eğitim ve sağlık imkanlarının belirli bir standarta ulaşmasını sağlamaktır. İşte aralarında Siirt’in de 2 ilçesinin olduğu Türkiye’nin en az gelişmiş ilçeleri:

Harran (Şanlıurfa)
Pervari (Siirt)
Gerger (Adıyaman)
Hazro (Diyarbakır)
Tekman (Erzurum)
Şirvan (Siirt)
Hamur (Ağrı)
Karayazı (Erzurum)
Hani (Diyarbakır)
Akçakale (Şanlıurfa)
Araştırma sonuçlarına göre, söz konusu ilçelerdeki eksikliklerin giderilmesi için bölge kalkınma ajanslarıyla işbirliği yapılarak dezavantajlı durumların çözümü için çalışmalar yapılacaktır.

Seni Gidi Kopyacı :)))