enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
8,8689
EURO
10,4740
ALTIN
499,21
BIST
1.385

ASEMA HASTANESİ PERSONELİ: SADAKA DEĞİL HAKKIMIZI İSTİYORUZ

ASEMA HASTANESİ PERSONELİ: SADAKA DEĞİL HAKKIMIZI İSTİYORUZ

Maddi imkansızlıklardan dolayı kapanan Özel Siirt Asema hastanesi ile ilgili hastane yönetiminin açıklamasının ardından bir açıklamada mağdur olan personellerden geldi.

Bugün hastane önünde personeller adına Yunus Birgealp tarafından okunan basın açıklamasında 4 aydır mağdur edildikleri 185 personelin aileleri ile birlikte toplamda 555 kişinin ciddi derecede mağdur oldukları dile getirtildi.

Yunus Birgealp tarfından okunan basın açıklamasında şöyle denildi; “Bugün burada toplanmamızın asıl amacı, haklılığımızı ve mağduriyetimizi bir nebzede olsa basın yoluyla ilgili mercilere ve devlet büyüklerimize duyurmaktır.

Son 4 aydır alın terimiz olan maaş alacaklarımız verilmemekte ve buna takriben haklı olarak fesih elde ettiğimiz halde tazminat kıdem ihbar fazla mesai resmi tatil ve yıllık izin çalışma ücretleri ve ayrıca banka promosyonları tarafımıza ödenmemiştir.

Burada 185 kişinin bununla beraber her bir çalışanın minimum üç kişiden aileleride hesaplarsak toplamda 555 kişinin ciddi anlamda mağduriyeti söz konusudur.

Bizler bu hastanede sağlık sektörüne yıllarca emek verdik, alın teri döktük gecemizi gündüzümüze katıp sırf hastane ayakta kalsın diye emek verdik. Ama ne yazık ki yukarıda belirttiğimiz haklarımızı alamıyoruz. Bizlere bu mağduriyeti yaşatanlar hem bu dünyada hemde ebedi hayatta mutlaka karşılığını yüce Türk adaletinden ve ilahi adaletten alacaktır, bizim buna inancımız tamdır.

Ayrıca belirtmek isteriz ki, bu olayın sorumlularının iyi niyetli olmadıklarını açık yüreklilikle söyleyebiliriz. Hastane, bina, makine, teçhizat ve ruhsat satışı gerçekleşmeden yetkililerden burada elde edilecek gelirin banka haciz ve hipoteklere aktarılacağından bu durumda personelin mağduriyetinin devam edeceğini ve hakkımız olanı alamacağımızı belirtmek isteriz ve bu konu ile ilgili yetkililerden mağdur olan hastane personellerinin düşünülmesini ve konu ile ilgili gereken tedbirlerin alınmasını istiyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık bakanımızı Fahrettin Koca, Siirt valimiz Ali Fuat Atik belediye başkanı Berivan Helen Işık’ın kalben yanımızda olmalarını istiyor ve haklı mağduriyetimizin giderilmesi konusunda bizlere destek vermelerini canı gönülden istiyoruz.”

Okunan basın açıklamasının ardından grup sessizce dağıldı.

Yorumlar
  1. nurcan dedi ki:

    protestoyu anladık ta keşke gözündeki gözlüğü çıkarsaymışın be arkadaşım..