enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
8,8211
EURO
10,3373
ALTIN
497,43
BIST
1.392

BU MEMLEKETİN PARASI BU MEMLEKETTE KALMALI

BU MEMLEKETİN PARASI BU MEMLEKETTE KALMALI
05.09.2021
0
A+
A-

Çok zayıf bir ekonomiye sahip olan bu memlekete verilecek en büyük zarar, mal ve hizmet alımlarını çevre iller başta olmak üzere diğer bölgelerden  yapmaktır. Siirt ekonomisinin kamuya dayalı olduğu göz önünde bulundurulduğunda burada en önemli görev ekonomimizi ayakta tutan  kamu kurumlarına düşüyor .

Yapılan bütün uyarılara rağmen bazı kamu kurumlarınındoğrudan temin ve benzeri yollarla başka illerden mal  ve hizmet alımı yoluna gitmeye devam ettikleri belirtiliyor. Halen Batman, Diyarbakır, Mardin ve  çevredeki daha küçük ölçekli diğer illerden bile malzeme satın alan kurumlarımız olduğu yönünde duyumlar gelmeye devam ediyor.

Tasarruf genelgesinin yayınlandığı ve kamu kurum ve kuruluşlarının mal ile hizmet alımlarında kısıtlamaya gidildiği bu dönemde   bu konu daha da büyük önem arz ediyor. Esnaf ve tüccarlarımızın önemli bir bölümü  için kamu kurum ve kuruluşları ile yaptıkları iş büyük bir yer tutuyor. Bu nedenle bütün kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin bu konuda  çokdaha hassas olmaları gerekmektedir.

Bu konuda  valiliğimizin gerekli uyarıları  ve hatta denetimleri yapması bekleniyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.