ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,9221
EURO
31,4947
ALTIN
1.939,88
BIST
8.026,27

D Vitamininin 5 Faydası

D Vitamininin 5 Faydası
21 Eylül 2022 02:28 | Son Güncellenme: 21 Eylül 2022 23:32
79
A+
A-

Takviyelerin son yıllarda popülerlik kazanması şaşırtıcı değil . Sadece bir hap alarak daha iyi hissetmek ve daha uzun yaşamak mümkünse, neden hepimiz bu şansa atlamayalım?

Sadece sağlıklı bağışıklık fonksiyonunu desteklemekle kalmayıp aynı zamanda kemiklerimizi, beynimizi ve daha fazlasını destekleyen önemli bir besin olan D vitaminine girin. Bununla birlikte, D vitamini takviyesi yapmaya başlamadan önce, ne bekleyeceğinizi ve potansiyel riskleri bilmelisiniz. Siirt Haberleri

D vitamini nedir? 

Vücudunuzun sağlıklı kemikler oluşturmaktan belirli hücresel işlevleri düzenlemeye kadar bir dizi kritik süreci için D vitaminine ihtiyacı vardır. Beyninizi, cildinizi, kas fonksiyonunuzu ve daha fazlasını etkiler. 

Kemik sağlığı söz konusu olduğunda, D vitamini emilimi teşvik ederek kalsiyum ve fosfor dengesini koruduğu için önemli bir rol oynar . D vitamini genellikle ince bağırsakta oluşan kalsiyum emilimini artırmak için süte eklenir.

D vitamini iki ana formda gelir: D2 (ergokalsiferol) ve D3 (kolekalsiferol). D3 daha biyolojik olarak kullanılabilir ve bu nedenle kan dolaşımında yeterli D vitamini düzeylerini yükseltmede ve korumada daha etkili olmasına rağmen, vücudunuzda oldukça benzer şekilde çalışırlar .

İyi haber: Cildinizdeki bir kimyasal doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında vücudunuz aslında kendi başına D vitamini üretme yeteneğine sahiptir. Kötü haber: Çoğu insan vücutlarının ihtiyaç duyduğu kadar D vitamini üretemez. Bu, özellikle günlerin kısaldığı ve dışarıda daha az zaman geçirdiğiniz kış aylarında sınırlı güneşe maruz kalma durumunda geçerlidir. D vitamini eksikliği geliştirme riski daha yüksek olan diğer kişiler arasında koyu tenli, yağ emilim bozuklukları, inflamatuar bağırsak hastalığı veya yaşlı olanlar bulunur. Siirt Son Dakika

Yeterince bu vitamin olmadan, stres kırıklarına daha yatkınsınız. Bazı insanlar ayrıca D vitamini eksikliği ile yorgunluk, ağrı ve sızı yaşarlar.

Bu eksikliğin olabileceğini düşünüyorsanız, doktorunuzdan kan testi yapmasını isteyin. Bu vitaminin düşük olup olmadığını ve eğer öyleyse, seviyenizi artırmanın en iyi yolunu belirlemenize yardımcı olabilirler. Bazı insanlar diyetlerine daha fazla D vitamini açısından zengin yiyecek ve içecekler eklemekten faydalanırken, diğerleri D vitamini takviyesine ihtiyaç duyar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.