Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA – PAR Belediye Başkan Adayı Özcan: “Vatandaşlarımız Arasında Ayırım Yapılmayacak”

31 Mart tarihinde yapılacak

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde HÜDA-PAR’ın belediye başkan adayı Abdurrahman Özcan basınla bir araya geldi ve projelerini anlattı.

İl Başkanı Abdülhakim Tekin ile birlikte il binasında düzenlenen toplantıda Özcan görev verildiği taktirde uygulama koymak üzere 70 adet proje hazırladıklarını belirtti.

Ayrım yapılmayacak 70 proje

Bu şehri seven sorunları ile dertlenen bir insan olduğunu belirten Özcan “ Bugün sizlerle bir araya gelerek Siirt’imizin daha güzel yarınları için yola çıkıyoruz. Siirt Belediye Başkanlığı için adaylığımı ve İnşallah halkımızın güven ve desteği ile şehrimizde insanımızın hizmetine sunmayı düşündüğümüz çalışmaları sizlerle paylaşacağım. Tecrübelerimle Siirt’e daha fazla katma değer sağlamak, halkımızın ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmak için buradayım. Vizyonumuz, şeffaf yönetim, adil ve sürdürülebilir kalkınma ilkelerine dayanıyor. Sloganımız istikrar, istihdam ve modern şehirleşmede istikamet olacaktır. HÜDA PAR’lı Özcan olarak; Halkın bu günkü sorunlarını her daim halkın içinde olan HÜDA PAR’ ın çözebileceğine inanıyor ve diyoruz ki; ecdadımızın geçmişte bu topraklarda ilmek ilmek dokuduğu eşsiz kilimler misali bizde adalet, kardeşlik ve hizmet eksenli yönetimimizle memleketimizi huzur ve kardeşliğin beşiği haline getireceğiz Allah’ın inayetiyle… Ulaşımda kar amacı gütmeden şehir içi ulaşımında indirime gidileceğini buradan halkımıza duyurmak istiyoruz. Kesinlikle etnik ayırımın yapılmadığı, herkesin adil bir şekilde taleplerinin karşılanacağı bir belediye vadediyoruz. Haksız yere belediyeden işçi çıkarılmalarının önüne geçeceğiz. Belediyenin alt yapı sorununu bir daha gündeme gelmeyecek şekilde çözeceğiz.” Dedi

ÖZCANIN HAZIRLADIĞI PROJELER

1.Şehir Planlaması ve Kentsel Dönüşüm: Yeni bir şehir planlaması ile trafik sorunlarını çözümleyerek, yeşil alanları arttıracağız. Kentsel dönüşüm projeleri ile çevre dostu, enerji verimli ve modern konutlar sağlayacağız.

2.Ulaşım ve Trafik Yönetimi: Toplu taşıma ağını güçlendirme ve ulaşımı kolaylaştıracağız. Bisiklet yolları ve yaya dostu alanları arttıracağız.

3.Çevre ve Sürdürülebilirlik: Atık yönetimi projeleri ile çevreyi koruyacağız. Yenilenebilir enerji kaynaklarını teşvik ederek şehri sürdürülebilir kılacağız.

4.Eğitim ve Kültür: Eğitim alanında yeni okullar ve eğitim merkezleri açacağız. Kültür etkinliklerini destekleyerek şehri kültürel bir merkez (inanç Turizmi) haline getireceğiz.

5.Sosyal Hizmetler ve Sağlık: Sağlık merkezleri ve rehabilitasyon tesisleri kuracağız. Sosyal hizmet projeleri ile ihtiyaç sahiplerine 2000 TL destek olacağız.

6.Teknoloji ve Dijital Dönüşüm: Şehirdeki hizmetleri dijitalleştirme ve online platformları güçlendireceğiz. Akıllı şehir teknolojilerini kullanarak şehrin yaşam kalitesini artıracağız.

7.Ekonomik Kalkınma ve İstihdam: Yerel işletmeleri destekleyerek ekonomiyi canlandıracağız. Eğitim ve beceri geliştirme programları ile istihdamı artıracağız. Projelerimiz arasında bu ve buna benzer kapsamlı ve hayata dokunan genel çalışmalar bulunmaktadır. Bu projelerle birlikte, şehrimizi daha yaşanabilir, sosyal ve kültürel ve ekonomik açıdan zenginleştireceğiz. Siirt Belediyesini yönetmeye talip olduğumuzu, halkımızın menfaat ve maslahatını koruyacağımızı taahhüt ediyor, bu isleri de iyi bildiğimizi ilan ediyoruz. Halkımızın “Dürüst Belediyecilik ve Gerçek Hizmet” ile tanışma vakti gelmiştir. Bu vesileyle adalete ve hakkaniyete uygun bir belediye yönetimi için bütün vatandaşlarımızı 31 Mart Yerel Seçimlerinde “Bu Sefer HÜDA PAR” diyerek HÜDA PAR’ ımıza oy vermeye davet ediyoruz. Sizleri dinlemek, sorularınızı yanıtlamak ve birlikte güzel bir geleceğe adım atmak için buradayım. Bu yolda sizlerin desteğiyle, Siirt’i daha iyi bir yere taşıyacağımıza inancım sonsuz. Birlikte daha güçlü, daha yaşanabilir bir Siirt için çalışmaya davet ediyorum.

8-Aile Yaşam Merkezi Projesi Vatandaşlarımızın rahatlıkla ulaşabileceği merkezi bir konumda içerisinde Satranç, Matematik, El Sanatları, Resim, Aile Danışmanlığı, Oyun Terapisi, Gitar, Piyano, Diksiyon, Bağlama, Türkçe, Kürtçe, Arapça, Tarih, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Faaliyet Sınıfı, Kuran-ı Kerim, İngilizce, İşaret dili, Osmanlıca, Mozaik, Robotik kodlama, Mental aritmetik, Koro, Ud kurslarının olduğu bir yaşam merkezini halkımızın hizmetine sunacağız

9-Belediye Eğitim Akademisi kuracağız. Eğitim akademisinin içerisinde bulunan laboratuvarları ve salonlar Yapay zeka salonları vb salonlar 3D yazıcı eklemeli imalat laboratuvarı Ders çalışma salonları Bilgisayar salonu

10 Botan nehrinin kenarına içerisinde barbekülerin ve çardakların olduğu ailenizle rahat huzurlu piknik yapabileceğiniz, vakit geçirebileceğiniz yeni çok donanımlı mesire alanı yapacağız.

Projelerin açıklanmasının ardından gazetecilerin soruları cevaplandırıldı. Bir soru üzerine Güres Caddesinin yenileme projesine değinen Özcan ve Tekin bu ihalenin bedelinin beş katına mal olduğunu iddia ederek bu durumu eleştirdiler.

Seni Gidi Kopyacı :)))