Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KAÇAKÇILARA YÖNELİK OPERASYON KAMERADA

Siirt İl Jandarma Komutanlığı


Siirt İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği başarılı bir operasyonla süt tankı içerisine gizlenmiş çok sayıda kaçak sigara ve 1 adet kaçak telefon ele geçirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi” Terör ve Organize Suç Örgütlerinin Finans Kaynaklarının Kurutulması ve Sigara Kaçakçılığının önlenmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde elde edilen duyumda; Batman ilinde ikamet eden E.Ç isimli şahsın haksız kazanç elde etmek maksadıyla Ağrı ili Doğubeyazıt ilçesinden Batman iline 72 XX XXX plakalı süt tankeri içerisine Zula yapmak suretiyle kaçak sigara sevkiyatı yaptığı istihbaratı alınmış olup, yapılan fiziki takip faaliyetleri neticesinde, bahse konu araç Bitlis-Baykan karayolu üzerinde tespit edilerek Baykan ilçesi girişinde durdurulmuştur. Baykan Cumhuriyet Savcılığından alınan Adli Arama ve El Koyma kararına istinaden araçta yapılan tespitler neticesinde; araç üzerinde (3) adet silindir şekilli yaklaşık (2.000) litre kapasiteli süt tankı bulunduğu, bu tankların sağ ve sol kısımlarında kaynak yapılmış ve sökülebilir vaziyette kapaklı zulalı bölümler bulunduğu tespit edilmiş olup, araçta yapılan aramalar sonucu zulalı bölümlerde; (3.989) Paket Kent Marka Kaçak Sigara,ve Cep Telefonu ele geçirilmiştir.” Denildi.

Açıklamanın son bölümünde ele geçirilen malzemelere ve araca el konularak Baykan Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verildiği ve 1 şüphelinin gözaltına alındığı duyuruldu. Şüpheli hakkında gerekli soruşturma işlemleri başlatıldı.

Seni Gidi Kopyacı :)))