Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİİRT MERKEZLİ 5 İLDE ORGANİZE SİLAH VE MUHİMMAT KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU

Siirt merkezli 5 ilde

Siirt merkezli 5 ilde silah kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonda 28 şüpheli gözaltına alındı. Konuyla ilgili Siirt valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi, “ 26 Haziran 2018 tarihinden itibaren Baykan Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Siirt İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, Terör ve Organize Suç Örgütlerinin faaliyetlerinin önlenmesi ile Terör Örgütünün Finans Kaynaklarının Kurutulmasına yönelik olarak Siirt (Merkez, Baykan, Kurtalan ve Şirvan), Batman (Merkez ve Kozluk), Muğla (Bodrum), İzmir (Merkez) ve Giresun (Merkez) illerinde ‘Organize Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı’’ Faaliyeti başlatılmıştır. Baykan Cumhuriyet Savcılığının koordinesinde KOM Şube Müdürlüğünce yürütülmekte olan ‘’Organize Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı’’ soruşturması kapsamında, 15 Ekim 2019 tarihinde Siirt, Batman, Giresun, Muğla ve İzmir illerinde toplam (32) Noktada (28) şüphelinin suç unsuru malzemeler ile birlikte yakalanması maksadıyla, eş zamanlı operasyon faaliyeti icra edilmiş olup, soruşturma kapsamında yapılan ara yakalamalar ile birlikte;

(3) Adet Kalaşnikof Marka Uzun Namlulu Silah,

(41) Adet Tabanca,

(1) Adet Uzun Namlulu Silah (Mauser)

(8) Adet Av Tüfeği

(18) Adet Kalaşnikof Şarjörü,

(55) Adet Tabanca Şarjörü,

 (1.136) Adet Kalaşnikof Fişeği,

(5.282) Adet Tabanca Fişeği,

(300) Adet Uzun Namlulu Tüfek Fişeği,

(248) Adet Av Tüfeği Fişeği,

 (19) Adet Tabancalara Ait Susturucu Aparatı,

 (42) Adet Muhtelif Silah Parça ve Aksesuarı,

(21) Adet Dijital Materyal (USB Bellek, Hafıza Kartı),

 3 Adet Dürbün,

 57 Adet Şüphelilere Ait Cep Telefonu ile suçtan elde edildiği değerlendirilen toplam (24.500) TL. Para ele geçirilmiştir.

Söz konusu olayla ilgili olarak ele geçirilen silah ve mühimmatlara el konulmuş olup, aralarında (2) kamu görevlisisin de bulunduğu (28) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Olay ilgili soruşturma derinleştirilerek, devem etmektedir.”

 

Seni Gidi Kopyacı :)))