Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Üniversitesi Neden Suskun? Doç. Dr. Mehmet Dağ Yurt Dışına mı Kaçtı?

Siirt Üniversitesinde yapıldığı belirtilen ve üniversite yönetimi tarafından soruşturulmaya başlandığı duyurulan yolsuzluk iddialarının üzerinde ki sır perdesi kalkınmadı.

Siirt Üniversitesinde yapıldığı belirtilen

Yönetim bu konudaki suskunluğunu sürdürerek üniversitenin kurumsal kimliğine zarar vermeye devam ederken, yolsuzluğu gerçekleştirdiği iddia edilen Doç. Dr. Mehmet Dağ’ın yurt dışına kaçmış olabileceği tahmin ediliyor.

Hakkında arama kararı çıkartılan Dağın Siirt’te ki evi ile Diyarbakır da ailesinin ikamet ettiği evde aramalar yapıldığı ancak bulunmadığı öğrenildi.

Dağ’ın rektör ve yardımcılarının  elektronik imzalarını taklit ederek yolsuzluk yaptığı ve bunun yanı sıra İktisadi ve İdari İşletme ile Döner Sermaye işletmeye piyasadan satın aldığı malların da paralarını ödemediği iddia ediliyor. Dağın gerçekleştiği  iddia edilen yolsuzluk miktarı tam olarak öğrenilemezken, bu miktarın 4 ile 10 milyon TL arasında olduğu yönünde tahminler yürütülüyor.

Üniversite yönetiminin ülke genelinde ulusal ve yerel basında sıkça yer almaya devam eden bu soruşturma hakkında bilgi vermesi ve söz konusu öğretim üyesi Dağ ile onun denetimini yapmayarak görevlerini ihmal edenler hakkında açıklama yapması bekleniyor.

Seni Gidi Kopyacı :)))