Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
27,3006
EURO
28,8737
ALTIN
1.665,43
BIST
8.264,12

SİİRT VALİSİ ALİ FUAT ATİK: BENİM VATANDAŞIMI KİMSE 4 AY SUSUZ BIRAKAMAZ!

SİİRT VALİSİ ALİ FUAT ATİK: BENİM VATANDAŞIMI KİMSE 4 AY SUSUZ BIRAKAMAZ!
15 Ekim 2019 17:59 | Son Güncellenme: 15 Ekim 2019 18:48
730
A+
A-


Siirt’te düzenlenen 2019 yılı 4.dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Hidro Elektrik Dairesi Başkanlığı ile bir enerji şirketi arasında imzalanan Şirvan Barajı Rezervuarı ile Hesko İsale Hatının Deplase edilmesi protokolü çevrevesinde 57 köy ile Siirt il merkezi 4 ay boyunca susuz kalacağını duyan Vali Ali Fuat Atik, küplere bindi.

BENİM VATANDAŞIMI KİMSE 4 AY SUSUZ BIRAKAMAZ!

İhale protokolü çerçevesinde halkın susuz bırakılacağından dolayı tepki gösteren Vali Atik, DSİ 10.Bölge Müdür Yardımcısı Veysi Kanat’a  “Kimse benim vatandaşımızı bir ihale sebebiyle 4 ay susuz bırakamaz, bu ihalenin ciddi anlamda takipçisi olacağım, sakın vatandaşımı mağdur bırakmayın” diyerek tepki gösterdi.
Siirt’te bugün düzenlenen 2019 yılı 4.dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Şirvan Barajında Hesko eski hattının Deplase edilip yenisinin montesi ile ilgili imzalanan protokol ihalesi çerçevesinde bölgede 57 köy ve Siirt merkezinin 4 ay susuz kalacağını duyan Vali Ali Fuat Atik, küplere bindi.

İl Koordinasyon toplantısında bu işin tarafı olmamasına rağmen 57 köy ve Siirt Merkezinin 5 ay boyunca susuz kalacağını Siirt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hifzullah Canpolat’ın sorunu bildirmesi üzerine konun teyidini Devlet Su İşleri (DSİ) 10.Bölge Müdür Yardımcısı Veysi Kanat’tan alan Siirt Valisi Ali Fuat Atik, konu doğrulanınca büyük bir tepki gösterdi.
İhale sözleşmesinde vatandaşın mağdur edilmemesi maddesinin olmasına rağmen halkın mağdur edilmesine sessiz kalmayacağını belirten Vali Atik, DSİ 10.Bölge Müdür Yardımcısı Veysi Kanat’a vatandaşın mağdur edilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Bu olaya büyük bir tepki gösteren Vali Atik, DSİ 10.Bölge Müdür Yardımcısı Veysi Kanat’a, “Eğer o protokolde benim vatandaşımın aleyhine bir husus var ise, o protokolü uygulatmam. Hiç kimse benim vatandaşımı susuz bırakamaz. Kamuoyunun bilgilendirilmesi açısından bu protokolün takipçisi olacağım. Kimse benim vatandaşımı bir ihale sebebiyle susuz bırakamaz. O protokolü uygulatmam. Hemen gerekeni yapın” diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.