ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,8997
EURO
31,4514
ALTIN
1.944,14
BIST
8.026,27

SİİRT VALİSİ ATİK: “KORONAVİRÜS, ALACAĞIMIZ TEDBİRLERDEN DAHA GÜÇLÜ DEĞİLDİR.”

SİİRT VALİSİ ATİK: “KORONAVİRÜS, ALACAĞIMIZ TEDBİRLERDEN DAHA GÜÇLÜ DEĞİLDİR.”
19 Mart 2020 15:38 | Son Güncellenme: 24 Mart 2020 04:49
477
A+
A-

İL HIFZISSIHHA KURUL TOPLANTISI VALİ ALİ FUAT ATİK BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

Genişletilmiş İl Hıfzıssıhha Kurul Toplantısı Vali Ali Fuat Atik Başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Tüm dünyayı etkileyen korona virüs salgınına karşı bakanlıklar tarafından alınan tedbir kararlarının Valiliklere gönderilmesi üzerine, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında toplanarak bir dizi karar alındı.

Toplantıya; Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Ömür Emre, sağlık çalışanları ve kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizde alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar ile ilgili sunum yapıldı.

Son dönemde Dünya Sağlık Örgütü tarafında pandemi olarak da ilan edilen Korona Virüs (COVID-19) nedeni ile ilimizde alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda konuşan Vali Ali Fuat Atik, ‘Vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak tüm Bakanlıklar tarafından gerekli önlemlerin alınması için düzenlemeler yapılarak, önlem paketlerinin yayınlanarak uygulamaya geçildiğini’ belitti.

Ülkemizin tüm kamu kurum ve kuruluşları Yeni Tip Korona virüse karşı dünyaya örnek bir şekilde mücadele edildiğini vurgulayan Vali Atik, ‘Vatandaşlarımızın bu husustaki farkındalığının artması daha etkin bir mücadele sağlayacağını, salgının yayılmasını önlemek için sosyal ortam etkileşimini mümkün olduğunca azaltmanın büyük bir önem arz ettiğini’ söyledi.

Korona Virüs ’ün alacağımız tedbirlerden daha güçlü olmadığına dikkat çeken Vali Atik, Bizler de ilimiz özelinde bu çalışmaları titizlikle uyuyoruz” dedi.

Vali Atik, “Yurtdışı ve Umre ziyaretinden dönen (10) vatandaşımız Korona virüs şüphesi ile Siirt Devlet Hastanesinde gözlem altında tutulmuş, (8) vatandaşımızdan alınan numuneler temiz çıkmış, (2) vatandaşımızın da analiz sonuçlarını ayrıca kamuoyu ile paylaşacağız. Özellikle bu süreçte vatandaşlarımızın evlerinden çıkmamalarını, ziyaretçi kabul etmemelerini ve kendilerini iyi bir şekilde izole etmelerini istiyoruz.” dedi.

Vali Atik, İlimizde tüm resmi kurum ve kuruluşlar, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, gerçek ve tüzel kişiler tarafından bakanlıklarca yayınlanan tüm genelge, yönerge, talimat ve tavsiye kararlarına uyulması, tüm resmi özel kurum ve kuruluşların kendi önlemlerini genelge, yönerge, talimat ve tavsiye kararlarına göre alması ve uygulaması, kamu düzeninin sağlanması, sağlık kuruluşlarında gerekli güvenlik önlemlerinin alınması, vatandaşlarımızın da bu kararlara riayet etmeleri bu salgına karşı mücadelede etkili başarılı olmamızı sağlayacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmanın ardından toplantıda, İlimizde Korona Virüsüne karşı alınacak önlemler ve yürütülecek çalışmalar ele alınarak görüşüldü.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.