Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SİİRT’TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANACAK

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96.

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96. yıl dönümü, yurt içinde olduğu gibi İlimizde de çeşitli törenlerle kutlanacak.

Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri, 28 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 13.00 ‘te Cumhuriyet Meydanında mülki ve askeri erkân, öğrenciler, halk ve çelenk taşıyıcılarının yerlerin almasından sonra, saat 13.20’da Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlanacak.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının eşliğinde göndere bayrak çekilmesiyle buradaki tören sona erecek.

29 Ekim Salı günü ise ilk tören Siirt Valisi Ali Fuat Atik’in Saat 10.00 – 10:30 arasında Eski Valilik Makamında, Devlet adına tebrikleri kabul etmesiyle başlayacak. Saat 10.45’te ise bayram töreninin yapılacağı eski Valilik hizmet binasının önünde, törene katılan halkımızın, öğrencilerin, askeri birliklerin ve diğer katılımcıların bayramı kutlanacaktır.

Kutlamanın ardından, İstiklal Marşının okunması ve bayrağın göndere çekilmesinden sonra Vali Ali Fuat Atik’in günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak.

Öğrencilerin şiir okumalarının ardından, Takasbank Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan Kahramanlık türküleri seslendirilecek. Daha sonra “Demokrasi ve Cumhuriyet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, Bayrak ve Atatürk Kortejinin geçişinden sonra, buradaki program sona erecek.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle hafta boyunca yapılacak bazı etkinlikler, başlıklar halinde şöyle:

28-29 Ekim 2019 pazartesi gününden itibaren iki gün boyunca günün belirli saatlerinde Milli Eğitim Müdürlüğünce tespit edilecek öğrenci ve öğretmenler tarafından Belediye hoparlöründen, Atatürk ve Cumhuriyet ile ilgili veciz sözler ve şiirler okunacak, ayrıca kahramanlık marşları çalınacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Salı günü saat 19:30 Barden Otel’de Sayın Valimiz Ali Fuat Atik’in ev sahipliğinde Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni düzenlenecektir.

Düzenlenecek törene; şehit ve gazi aileleri, İl Protokolü, Siyasi Parti İl Başkanları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katılacak.

Bayram Kutlamaları, 28/10/2019 Pazartesi günü saat. 13:00’de başlayarak, 29/10/2019 tarih ve saat: 00.00 kadar resmi müesseseler, özel işyerleri, binalar ile caddelerin belirlenen yerleri, bayrak ve flamalarla donatılacak.

Seni Gidi Kopyacı :)))