Siirt’te bu mağazada her şey gönüllülük esasına dayanıyor

Siirt’te bu mağazada her şey gönüllülük esasına dayanıyor
26 Aralık 2023 11:43
560
A+
A-

Deniz Feneri Derneğinin açtığı giyim mağazasında her şey gönüllülük esasına dayanıyor.
Kimi hayırseverler giyim yardımı yaparken, kimi hayırseverlerde bu giyim eşyalarının tırlardan indirilmesi, açılması, tezgahlara dizilmesi ve dağıtılmasında görev alıyor.
Mağazada daha önce belirlenmiş dar gelirli ailelere yardımda bulunulduğunu belirten Deniz Feneri Derneği Siirt Gönüllüsü Murat Acır, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.
Mağaza da vatandaşların kendi zevk ve bedenlerine uygun giysileri seçtiklerini belirten Acır “ Daha önceden belirlediğimiz vatandaşları randevu vererek davet ediyoruz. Vatandaşlar burada zengin çeşitlerden istedikleri giysileri seçebiliyorlar. Mağazamızda her şey gönüllülük esasına dayanıyor. Kimi hayırsever giysi yardımında bulunurken, kimi hayırseverler kira almadan mağazayı tahsis ettiler. Kimi hayırseverler de gönüllü olarak giysilerin tırlardan indirilmesinden vatandaşların beğenisine sunuluncaya kadar geçen bütün aşamalar da gönüllü olarak görev alıyor.” Dedi.
Acır mağazadan 12 bini aşkın vatandaşı giydirmeyi planladıklarını ve 300 aileye temizlik seti ve 700 aileyede gıda paketi vereceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar

  1. Birgül dedi ki:

    Banada versinler birturlu olmadı yapamadım kiradayim öğrencilerim var5367014986

  2. Hayrullah uçak dedi ki:

    Öncelikle İyilik hareketi Deniz Feneri Derneği’ne yaptığı yardımlaşma için teşekkür ederim Geçmişte de yine Deniz feneri Derneği memlekette ki yardıma ihtiyacı olanlara dağıtılmak üzere tırlar dolusu erzak gönderilmişti ancak o dönem dağıtımı yapan siirt vakfı görevlileri ki bende resimleri ve kaydı var Siirt’e sitelerde oturanlara erzak kolilerini dağıtmışlardı dağıtımda görev kardeşlerimi tenkit etmiyorum etmemiştim ama o zaman o görev taksimatını yapan koordinasyon ekibini eleştirmiştim ayrıca yardıma ihtiyacı olanlar sadece siirt merkezdeki ler değil ilçesinde ve köylerinde ikamet eden ihtiyaç sahiplerine adaletli hakkaniyetli dağıtımı yapılsın