enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpsiirt haberlerisiirtsondakikasiirthaberartıyeni siirt haberlerisiuzemobs siirthaberler siirtsiirt ankara uçakçerkezköy nöbetçi eczaneson dakika haberler siirt
DOLAR
8,8530
EURO
10,3629
ALTIN
499,02
BIST
1.382

DİN ALİMİ VE TOPLUM ÖNDERİ SEYDAOĞLU; “AŞI NİMETTİR YAPMAK DİNİMİZİN BİR EMRİDİR”

DİN ALİMİ VE TOPLUM ÖNDERİ SEYDAOĞLU; “AŞI NİMETTİR YAPMAK DİNİMİZİN BİR EMRİDİR”

Din alimleri ve toplum önderleri covid-19 aşısını yapmanın dinimizin bir emri olduğunu belirterek vatandaşları aşı olmaya davet ediyorlar.

Sefa Yatılı Kuran Kursu yöneticisi ve din alimi Abdullah Seydaoğluda hemşerilerimize yaptığı çağrıda aşının bir nimet ve aşı  olmanın da dinimizin bir emri  olduğunu belirterek, herkesi aşı olmaya davet etti.

Kullanılan  Çin ve Alman aşılarını % 95 lere varan oranda insanları hastalıktan koruduklarının açıklandığını hatırlatan Seydaoğlu “ Bu aşı eğer, bu hastalığı engelliyorsa aşı yapmak dinimizin bir emridir. Çünkü tedavi olmak vaciptir. Hz. Ömer Şama giderken veba hastalığı olduğu için geri döndü. oradan döndü. Sen Allah’ın kaderinden mi kaçıyorsun  dediklerinde ben Allahın kaderinden  yine Allah’ın kaderine kaçıyorum dedi. Şimdi aşımız var ve bu Allah’ın bize verdiği bir nimettir. Bu nimeti değerlendirmek lazım. Asılsız haberlere kulak asmamak  gerekiyor. Bizler biliyoruz ki amirlerimiz büyüklerimiz faydası olmasa tavsiye etmezlerdi halkını en az çocukları gibi seviyorlar. Dedi.

Aşının başka ülkelerde zor bulunduğunu ve parayla satıldığını belirten Seydaoğlu ülkemizde devletin  aşıyı insanların kapısına kadar getirdiğini belirterek, bunun büyük bir nimet olduğunu vurguladı.

Seydaoğlu “En ilerlemiş ülkeler parayla aşı oluyorlar. Ama elhamdülillah devletimiz kapımıza kadar getiriyor. Bundan memnun olmak ve emirlerine uymak lazım. Allah onlardan razı olsun. Covid-19 dan korunmak için en önemli konu maske, mesafe ve hijyendir. Korunma açısından maskeyi çok önemsiyoruz. Maske takmak dinen de vaciptir. Dinimiz bunu emrediyor ve büyüklerimiz amirlerimiz üzerinde duruyorlar. Buna uymamak kul hakkına girmektir. Eğer halkımıza milletimize faydalı olmasaydı büyüklerimiz başkanlarımız valilerimiz niye bu kadar üzerinde dursunlar ?Bunun faydasını yararını görmüşlerdir. Dinimizde  bunların emirlerine uymak vaciptir. Kuranıkerim’de hadisi şerifte emirlerine uymanın vacip olduğu belirtiliyor

Seydaoğlu Kuran Kurslarına devam eden öğrencilerin aşılarını yaptırdıklarını sözlerine ekledi.

 

.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.