Ekstrem sporcuları, bin 300 rakımlı Kaletül-Üstad tepesinden atladı

Ekstrem sporcuları, bin 300 rakımlı Kaletül-Üstad tepesinden atladı
21 Aralık 2019 18:31
1.294
A+
A-

Ekstrem sporcuları olan Cengiz Koçak ve Ferdi Toy (27), Siirt’in Tillo ilçesinde bulunan bin 300 rakımlı Kaletül-Üstad Tepesinden atladılar.
Ekstrem sporların en zorlularından biri olan paraşütle atlama sporuyla ilgilenen Cengiz Koçak rekor denemelerine bir yenisini ekleyerek Siirt’in Tillo ilçesinde bulunan bin 300 rakımlı Kaletül-Üstad Tepesinden arkadaşıyla beraber atladı.
Aksiyon sporcusu olan Cengiz Koçak, daha önce İstanbul Galata Kulesi’nden 36 metre yükseklikten serbest atlayış olarak bilinen Base Jump atlayışı gerçekleştirerek adından söz ettirmişti. Yeni bir atlayış için Siirt’in Tillo ilçesinde bulunan bin 300 rakımlı Kaletül-Üstad Tepesinden takım arkadaşıyla beraber atlayarak serbest atlayış maceralarına burada devam ettiler.
Hedeflerinin Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Beğendik Beldesinde Türkiye’nin en büyük konsol viyadüklü asma köprüsünden atlamak olduğunu belirten Ekstrem sporcusu Cengiz Koçak, inşallah en kısa zamanda oradanda atlayarak maceralarına bir yenisini eklemeyi düşündüklerini söyledi.
Koçak, “Siirt’te Base Jump sporu için bina, artel, uçurum, köprüden yapılan paraşüt atlayışı bu. Bunun için çok potansiyel yerler var. Siirt Tillo seyir terasının yanında bir başka uçuruma geldik. Atlayış yapacağız. Günü böyle kapatacağız yarın Siirt’te çeşitli yerlerde atlayışlar yapacağız” dedi .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.