Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekstrem sporcuları, bin 300 rakımlı Kaletül-Üstad tepesinden atladı

Ekstrem sporcuları olan Cengiz

Ekstrem sporcuları olan Cengiz Koçak ve Ferdi Toy (27), Siirt’in Tillo ilçesinde bulunan bin 300 rakımlı Kaletül-Üstad Tepesinden atladılar.
Ekstrem sporların en zorlularından biri olan paraşütle atlama sporuyla ilgilenen Cengiz Koçak rekor denemelerine bir yenisini ekleyerek Siirt’in Tillo ilçesinde bulunan bin 300 rakımlı Kaletül-Üstad Tepesinden arkadaşıyla beraber atladı.
Aksiyon sporcusu olan Cengiz Koçak, daha önce İstanbul Galata Kulesi’nden 36 metre yükseklikten serbest atlayış olarak bilinen Base Jump atlayışı gerçekleştirerek adından söz ettirmişti. Yeni bir atlayış için Siirt’in Tillo ilçesinde bulunan bin 300 rakımlı Kaletül-Üstad Tepesinden takım arkadaşıyla beraber atlayarak serbest atlayış maceralarına burada devam ettiler.
Hedeflerinin Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Beğendik Beldesinde Türkiye’nin en büyük konsol viyadüklü asma köprüsünden atlamak olduğunu belirten Ekstrem sporcusu Cengiz Koçak, inşallah en kısa zamanda oradanda atlayarak maceralarına bir yenisini eklemeyi düşündüklerini söyledi.
Koçak, “Siirt’te Base Jump sporu için bina, artel, uçurum, köprüden yapılan paraşüt atlayışı bu. Bunun için çok potansiyel yerler var. Siirt Tillo seyir terasının yanında bir başka uçuruma geldik. Atlayış yapacağız. Günü böyle kapatacağız yarın Siirt’te çeşitli yerlerde atlayışlar yapacağız” dedi .

Seni Gidi Kopyacı :)))