Siirt’te Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 25 Hak Sahibine Konutların Anahtar Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Siirt’te Kentsel Dönüşüm Projesi Kapsamında 25 Hak Sahibine Konutların Anahtar Teslim Töreni Gerçekleştirildi
5 Şubat 2024 19:23
41
A+
A-

Siirt’te Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, Siirt Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi iş birliğiyle Karakol Mahallesinde ikamet eden 25 hak sahibine konutların anahtar teslim töreni, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya, protokol üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Kızılkaya, törende yaptığı konuşmada, ‘Bugün Karakol Mahallesinde ikamet eden 25 hak sahibi vatandaşımıza 1. Etap kentsel dönüşüm projesi kapsamında konutlarını teslim edileceğini’ belitti.

Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından Karakol Mahallesinde kalmak isteyen vatandaşlara kentsel dönüşüm çerçevesinde hak sahiplerine kira desteğinin de verileceğini belirten Vali Kızılkaya, ‘Karakol Mahallesindeki vatandaşlarımızın kira bedellerini karşılamak suretiyle onları da hızlıca tahliye edeceğiz. Haftaya da inşallah yıkım işlerine hızlı bir şekilde başlayacağız. Bu alanı, Siirt’imiz için çok kıymetli tarihi misyonu olan bu mahallemizde yer alan tarihi Ulu Camimizin etrafını, görsel ve kentsel anlamda sağlam bir yapılaşmanın olduğu bir alan olarak inşa edileceğini’ ifade etti.

Siirt kentsel dönüşüm projesi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.