ref: refs/heads/v3.0
Güçlü haber kadrosu ile, en son ve güncel Siirt haberlerini, son dakika Siirt haberlerini bulabileceğiniz tarafsız Siirt haber sitesi. Siirt haber • Siirt Haberleri • Son dakika Siirt haberleri • En son Siirt Haberleri
Siirt haberleri son dakika,Yeni Siirt Haber,Siirt haber sitesi,Siirt,Yenisiirt,Yeni Siirt,Yeni Siirt Haber,
DOLAR
28,9090
EURO
31,2367
ALTIN
1.885,55
BIST
7.978,82

SİİRT’TE YARALI HAYVANLAR SEVGİYLE TEDAVİ EDİLİYOR

SİİRT’TE YARALI HAYVANLAR SEVGİYLE TEDAVİ EDİLİYOR
21 Şubat 2020 12:11
368
A+
A-

Siirt Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde kurulan Hayvan Hastanesi’nde yaralı ve hasta gelen hayvanlar sevgiyle tedavi edilip sıcak yuvaya kavuşturuluyor.
Yapılan ameliyatlarda sağlığına kavuşan hayvanların doğal ortamlarına ve sahiplerine teslim edildiğini belirten Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tekin Şahin, yaralı veya hasta gelen hayvanların teşhis, tedavisi ve tüm bakımlarının özveriyle yapıldığını söyledi.
Hayvanların sağlık koşullarıyla ilgili iyileştirici tedaviler gerçekleştirildiğini dile getiren Veteriner Fakültesi Dekanı Şahin, hasta ve yaralı hayvanların tedavisi, hayvanların sahiplendirilmesi ve aşılanması gibi hizmetlerin de verildiğini dile getirdi.
Hayvan hastanesinde her türlü hayvanın tedavisinin yapıldığını belirten Şahin, “Eşek, tavşan, inek, at, koyun, tavuk ve sincap dahil olmak üzere her türlü hem evcil hem de yabani hayvanda getirilebiliyor. Bu yıl içinde 140 kedi ve köpek geldi. Sahipsiz hayvan. Bu demek ki senenin sonuna kadar bin civarını bulacaktır. Yüzde yüzlük bir artış söz konusu olmaktadır” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.