Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VALİ ATİK, PETROL ARAMA KUYULARINI İNCELEDİ

Siirt Valisi Ali Fuat

Siirt Valisi Ali Fuat ATİK, Eruh ilçesine bağlı Bayıryüzü köyünde Doğu Sadak-1 Petrol arama kuyularında incelemelerde bulundu.

Vali Ali Fuat Atik,  Siirt Ak Parti Milletvekilli Osman Ören, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Eruh ilçe Kaymakamı Ali Erdoğan, Eruh Belediye Başkanı Cehver Çiftçi, Siirt Ak Parti İl Başkanı Ekrem Olgaç ile birlikte Eruh- Bayıryüzü köyünde Doğu Sadak-1 Petrol arama kuyularında incelemelerde bulunarak, Aladdin Middle East Petrol Arama Şirketi İdari Genel Müdürü Erdem Kaya ve Teknik Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Yıldırım’dan petrol sahasında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Petrol sahasındaki kuyuları ve üretim sahasını gezerek inceleyen Vali Atik, huzur ve güven iklimiyle birlikte yatırımların artarak devam ettiğini belitti.

Türkiye’nin en kaliteli petrolünün Eruh ilçemizde üretilmesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını kaydeden Vali Atik, ‘Petrol sahasında 5 kuyudan 2500 metre derinlikten günde yaklaşık 700 varil ham petrolün çıkarıldığını, çıkarılan ham petrolün, tankerlerle Batman TPAO taşındığını ve burada işlendiğini’ söyledi.

Vali Atik, Petrol rezerv miktarı ve saha geliştirme çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bayıryüzü köyü, ‘Doğu Sadak-1 Petrol Arama Kuyusu’nda incelemelerini tamamlayan Vali Atik ve beraberindeki heyet daha sonra Eruh ilçesine geçerek, İlçe Kaymakamlığını ve Eruh Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Eruh İlçe Kaymakamı Ali Erdoğan’dan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Atik, Kaymakamlık şeref defterini imzaladı.

Vali Atik, daha sonra Eruh Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, Belediye Başkanı Cehver Çiftçi ile bir süre görüştü.

Seni Gidi Kopyacı :)))