Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Çağdaş Kaynak’tan Onaylı Randevu Sistemi Açıklaması

Sağlık Bakanlığının bu haftadan itibaren uygulamaya koyduğu onaylı randevu sistemi Sağlık kurumları yöneticileri tarafından memnuniyetle karşılandı.

Sağlık Bakanlığının bu haftadan

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Dr. öğretim üyesi Çağdaş Kaynak bu sistemin devreye girmesi ile birlikte randevu almada yaşanan sorunların sona ereceğini söyledi.

Merkezi randevu sisteminde bazı vatandaşların duyarsızlık ve benzeri nedenlerden  tam anlamıyla randıman alınmadığını belirten Dr. Kaynak “ Randevuya gelmeme oranı yüzde 30’ların üzerinde seyrediyordu. Bu da bu kadar vatandaşın sağlık hizmetinden yararlanamaması anlamına geliyordu. Yeni sistemle birlikte bu oran minimum düzeye inecek. Bu sayede vatandaşlarımız daha rahat ve daha erken bir zamanda sağlık hizmeti almalarını sahip olacaklar. Bu arada bütün vatandaşların onay konusunda gerekli duyarlılığı göstermesi toplumun yararına olacaktır.” Dedi.

Hastanede her gün 6 bin civarında kişiye muayene tetkik görüntüleme ve teşhis hizmeti verdiklerini belirten Dr. Kaynak “ Günde hasta ve refakatçi olarak on bin kişiden fazla giriş yapıyor. Fiziki açıdan binamızı tüm imkanlarımız ile kullanmaya çalışıyoruz .” Dedi.

Dr. Kaynak poliklinik sayısını artırma konusunda ki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Seni Gidi Kopyacı :)))